טיפים לבישול עם דלקת מפרקים שגרונית

טיפים לבישול עם דלקת מפרקים שגרונית

מלאו את פרטיכם ונחזור בהקדם

טיפים לבישול עם דלקת מפרקים שגרוניתתזונה נכונה חשובה בדלקת מפרקים שגרונית, אך כאבי מפרקים עשויים להפוך את הבישול למשימה מאתגרת. חיתוך ירקות מכאיב לידיים, סירים כבדים מדי לעיתים, ועמידה ליד הכיור במשך זמן רב עשויה להזיק.

אך אין צורך להשקיע שעות ארוכות במטבח. הכנה מראש מאפשרת בישול ללא כאב בדלקת מפרקים, כי גם אנשים עם המחלה יכולים לבשל בתבונה ובבטחה, הם רק זקוקים למספר עצות. טיפים אלו מסייעים לביצוע משימות המטבח בקלות רבה יותר.

  1. לפני הבישול

יש לוודא שכל החומרים להכנת ארוחה בריאה ומזינה נמצאים בהישג יד. מומלץ להתמקד בוויטמינים ומינרלים ומזונות בריאים עם נוגדי חמצון כגון פירות וירקות. יש להכין גם שומנים בריאים כגון מזונות המכילים שומני אומגה 3 הנמצאים בדגים, סויה, אגוזי מלך או זרעי פשתן.

תכנון הארוחות צריך להיות בדגש על בישול קל כגון סלטים מזינים אך פשוטים או מאפים מהירים, אותם קל להרכיב ולהכין במהירות.

2. להתחיל עם הכלים הנכונים

מומלץ להשתמש בקולפנים, מכשירים לחיתוך ירקות ופירות ומיקסרים לערבוב מרכיבים. גם אם הם עולים מעט יותר, בהתחשב בכאב, יש לשמור על בריאות הידיים, והוצאה נוספת שווה את הנוחות והבריאות.

סכינים הם כלי חיוני של כל שף, אך דלקת מפרקים שגרונית משפיעה על הידיים, מה שמקשה על השימוש בסכינים. מומלץ להשתמש בסכינים משויפים באיכות גבוהה. הם  מעט יותר יקרים, אך הם מייתרים את הצורך לבקש ממישהו שיחתוך את הבשר במהלך הארוחה.

3. התמודדות עם העייפות

מומלץ להניח שרפרף בקרבת מקום כדי לנוח כשזקוקים להפסקה. עייפות היא חלק משמעותי מדלקת מפרקים שגרונית, ועגלת מטבח המכילה את החומרים והכלים, הנמצאת בקרבת מקום, חוסכת באנרגיה.

עמידה על משטח קשה במשך שעות גורמת לכאבי גב. מחצלות מרופדות נהדרות להתמודדות עם העייפות היות והן מסייעות לשיווי המשקל ומפחיתות את הלחץ מהרגליים והגב.

4. ארגון המטבח בדגש על נגישות

שימוש במיקרוגל מסייע לאדם עם דלקת מפרקים לחמם את המזונות במהירות. את חומרי הבישול מומלץ להניח במקומות אליהם קל להגיע. לדוגמא, יש להימנע מאחסון מוצרים בהם משתמשים לעיתים קרובות תחת הדלפק, כך שלא יהיה צורך להתכופף הרבה.

כשבוחרים מקרר חדש, צריך לחפש מקרר עם מקפיא בצד או מתחת למקרר. רוב הסיכויים הם שהשימוש במקפיא יתבצע לעיתים הרבה פחות תכופות, כך שלא הגיוני להשתמש במקפיא הנמצא בגובה העיניים, ולהתכופף כדי לראות מה יש במקרר.

5. התנסות לפני רכישת הכלים

למרות שניתן להשיג אביזרי בישול עם מחירים נהדרים באמצעות רכישה באינטרנט, מומלץ שהתנסות בהם תחילה ולהבין אם ניתן להשתמש בהם מבחינת תחושת הכובד. יש לבחור כלים בעלי ידיות גדולות או שתי ידיות.

ניתן לרכוש מזונות בתפזורת, כגון בקבוקים קטנים של שמן זית, כך שלא יהיה צורך להרים בקבוקים כבדים כל הזמן. כשמשתמשים במיכלים קטנים, קל יותר להשתמש בהם.

הפחתת הבלגן במהלך הבישול – מומלץ להכין ארוחות המצריכות שימוש בסיר אחד או שניים, כך שלא יהיה צורך לנקות הרבה לאחר מכן.

שימוש בקופסאות שימורים או מזונות ארוזים – בבחירת המוצרים בסופרמרקט, יש לוודא שניתן לפתוח את המיכלים בקלות.

074-7691313 דילוג לתוכן