גלי הלם לטיפול בדלקות מפרקים

גלי הלם לטיפול בדלקות מפרקים

מלאו את פרטיכם ונחזור בהקדם

טיפול בגלי הלםדלקות מפרקים הן שורה של מחלות הפוגעות באופן ישיר במפרקים בגוף, הן מאפיינות בעיקר מבוגרים בני 65 ומעלה וכן שכיחות בקרב נשים יותר מגברים.

השם הכולל: דלקות מפרקים כולל 200 מחלות שונות המתבטאות בדלקות בפרקים כאשר ישנם מקרים בהם פוגעת הדלקת בכמה מפרקים ובאחרים נפגע רק מפרק אחד. הטיפול במחלה נקבע בהתאם לעוצמתה ולמיקומה וכולל תרופות אנטי דלקתיות, משככי כאבים, תרגילי פיזיותרפיה וטיפול בגלי הלם.

גורמים לדלקת מפרקים

הגורמים לדלקת מפרקים הינם מגוונים, ישנם מקרים בהם הבעיה נובעת מכשל של המערכת החיסונית אשר מעורר תגובות דלקתיות ובמקרים אחרים, הסיבה להיווצרות הדלקת היא נגיף, פטרייה או חיידק אשר חדרו לגוף וגרמו לדלקת במפרק.

גם מצבים של חבלה ישירה למפרק או עומס יתר המופעל עליו יכולים לגרום לדלקת כמו גם ביצוע תנועות ופעולות באופן לא נכון. סיבות הקשורות בגנטיקה בשילוב של גורמים סביבתיים כגון זיהום אוויר, עישון ועוד מהווים גורמי סיכון כמו גם מחלות מטבליות שונות.

תסמיני וביטויי הדלקת

התסמינים לדלקת פרקים רבים ומגוונים משום שהגורמים לדלקת משתנים ובהתאם לכל סיבה ישנם תסמינים שונים של ביטויי המחלה. באופן כללי התסמינים הנפוצים כוללים אדמומיות באזור הפרק הפגוע, תחושת כאב תוך רגישות למגע ונפיחות. התסמינים עשויים להופיע לאחר מנוחה או בעקבות מאמץ. בחלק מהמקרים הדלקת חולפת מעצה בתוך זמן קצר, אולם ישנם מקרים בהם היא הופכת כרונית.

טיפול בגלי הלם

ישנם מספר סוגים של טיפולים בדלקות מפרקים, כאשר הטיפול המתאים נקבע בהסתמך על הסיבות והגורמים להיווצרות הדלקת ובהתאם למידת חומרתה. טיפול תרופתי במחלה כולל תרופות אנטיביוטיות אשר בחלק מהמקרים משולב בטיפול פיזיותרפי ובמידה ומצב המחלה מתקדם וחמור, ניתן לבצע ניתוח. רבים מהמטופלים בוחרים בשיטת הטיפול בגלי הלם אשר מחליפה את הצורך בניתוח ואינה כרוכה בתופעות לוואי או סיכונים.

גלי הלם משמשים לטיפול בבעיות אורתופדיות תוך עידוד של הגוף להתחיל בתהליך הריפוי הטבעי שלו באמצעות שיפור זרימת הדם אל הפרק הפגוע והמודלק. גלי הלם משודרים באמצעות מכשיר המיועד לכך אשר מסייע בהחלמתן וריפוין של הרקמות הפגועות. גלי ההלם מאפשרים לגוף להתחיל בתהליכי בנייה מחודשים של סיבי הגיד וכן מפרקים הסתיידויות במקום. משך הטיפול כ-20 דקות וכולל בדרך כלל סדרה של 5-10 מפגשים.

בחלק מהמקרים מומלץ לשלב בין טיפול בגלי הלם וטיפולים פיזיותרפיסטים על מנת לסייע לגוף הן בשיקום המפרק והן בהחזרת הגוף לתנועתיות אשר הוגבלה בשל הדלקת. הטיפול בגלי הלם מראה תוצאות טובות מאוד כאשר רוב המטופלים בשיטה מדווחים כבר לאחר הטיפול הראשון על שיפור ניכר בתחושת הכאב ולאחר תקופה קצרה על ריפוי מלא. הטיפול מתבצע בידי מומחה בעל ניסיון אשר הוכשר.

פעולת גלי ההלם על הגוף ויתרונות השיטה

  • הטיפול מבוצע בעזרת מכשור מיוחד אשר משדר גלי הלם לאזור המיועד בגוף. מטרת הטיפול היא לעורר רכיבים מסוימים בגוף לפעול על מנת להתמודד עם הדלקת.
  • גלי ההלם משפיעים בצורה חיובית על מערכת העצבים ותורמים בהפחתת כאב האופייני למצב דלקתי.
  • השימוש בגלי הלם מאפשר להעניק טיפול לאזורים שונים בגוף במקביל ולמצבים של דלקות כרוניות.
  • כאשר מדובר בדלקות כרוניות, הטיפול בגלי הלם נחשב ליעיל ביותר לטווח הארוך בעוד שטיפול תרופתי או שימוש בסטרואידים נותן מענה בעיקר לטווח הקצר.
  • לאחר הטיפול ניתן לשוב במהרה לפעילות בהשוואה לשיטת טיפול אחרות.
  • טיפול בגלי הלם אינו טיפול בלעדי אלא משולב עם טיפולים נוספים ובמיוחד נעשה בו שימוש כאשר שיטות אחרות לא צלחו.
  • שימוש בגלי הלם מתאים לאנשים אשר נוטלים תרופות לתקופה ממושכת ורוצים להפחית את המינון ולהגדיל את האפקטיביות של הטיפולים.
074-7691313 דילוג לתוכן