האם מזג האוויר משפיע על דלקת מפרקים שגרונית?

האם מזג האוויר משפיע על דלקת מפרקים שגרונית?

מלאו את פרטיכם ונחזור בהקדם

האם מזג האוויר משפיע על דלקת מפרקים שגרונית?חלק מהאנשים הסובלים מדלקת מפרקים שגרונית (RA), חווים התלקחות בתסמיני הכאב עם תחילת מזג אוויר קר בחורף.

מדענים סבורים שהתסמינים מחמירים מעט במזג אוויר קודר, שכן שמים כהים עשויים להוביל להתקפי דיכאון, הקשורים באופן משמעותי לכאב. לאנשים יש אף פחות מוטיבציה להתאמן במזג אוויר גרוע, ופעילות גופנית מסייעת לשליטה בכאב. טיפים אלו מציעים הקלה בכאב ושיפור התחושה.

הקלת הכאב בתנאי מזג אוויר קר

אם טמפרטורות קרות או לחות משנות את תסמיני דלקת המפרקים השגרונית, יש לנקוט בצעדים הבאים על מנת להקל את הכאב:

שינה איכותית

שינה וכאב קשורים. מחקרים מראים ששינה שאינה איכותית גורמת להחרפת כאבים ומצב רוח ירוד בקרב חולי דלקת מפרקים שגרונית. הקפדה קבועה על לילה שלם של מנוחה משפר יותר את התסמינים מדי יום.

מחקר שפורסם בשנת 2016 בכתב העת לריאומטולוגיה בסקנדינביה, מצא שחולי דלקת מפרקים שגרונית, שלא ישנו היטב, חוו כאבים ועייפות, ולקחו תרופות מסוג זלפלון או בנזודיאזפינים שקטעו את שנתם. אם אתה חווה בעיות שינה, הקפד לדון עם הרופא בדפוסי השינה והתרופות שאתה לוקח.

מעבר למקום עם מזג אוויר חם יותר

לא מומלץ לעבור למקום אחר, גם אם מזג האוויר הקר מחמיר את התסמינים. במקום זאת, יש להתלבש בשכבות על מנת לשמור על חימום.

ביחס של מזג אוויר וכאבי דלקת מפרקים שגרונית, איכות החיים חשובה יותר ממקום המגורים. אדם צריך להישאר במקום בו יש לו חיים מאושרים, מספקים ופעילים.

פעילות גופניתתמיד מומלץ לבצע פעילות גופנית, אך להימנע מתרגילים בעלי השפעה גבוהה. תרגילי מתיחות המשפרים את טווח התנועה משפרים את התסמינים, וגם תרגילים המבוצעים במים נהדרים לאנשים הנאבקים עם דלקת מפרקים שגרונית.

הימנעות ממתחים – מתח רגשי עשוי להחמיר כאב. מומלץ להקפיד על שיטות הרפיה, ביופידבק או מדיטציה.

חימום להפחתת הכאב – יש להשתמש באמצעי חימום או לשבת באמבטיה חמה כדי לשלוט בכאבי דלקת מפרקים שגרונית.

מנוחה – כשהגוף התאמץ יתר על המידה, יש להפחית את הקצב.

074-7691313 דילוג לתוכן