סובלים מכאבי מפרקים ומתקשים בתנועה זה הפתרון בשבילכם

סובלים מכאבי מפרקים ומתקשים בתנועה זה הפתרון בשבילכם

מלאו את פרטיכם ונחזור בהקדם

כאבי פרקים וקושי בתנועה יכולים להיגרם ממספר סיבות. ישנם מקרים בהם מחלת רקע כמו פרקינסון פוגעת בפרקים, לעיתים זו תגובה לתאונת דרכים או תאונה מסוג אחר, לעיתים זה פשוט גיל מבוגר. לא משנה מה הסיבה שהגעתם למצב הזה, אם אתם נאלצים להיות בכסא גלגלים אתם צריכים לדאוג לעצמכם גם לאפשרות של מעלון כסא לנכים. מעלון כסא לנכים מאפשר לאנשים שמוגבלים לכיסא להתנייד ביתר קלות במקום הקבוע שלהם, בבית או בבניין המגורים שלהם. מעלון הוא סוג של מעלית ליחיד שמאפשרת למי שתנועתו מוגבלת להמשיך ולהתנייד במרחב הפרטי או הציבורי. ישנם מעלונים שמתאימים לכסאות גלגלים במשקלים ובגדלים שונים וישנם מעלונים שיכולים להתאים אפילו לקלנועיות שונות. נפרט פה על הסוגים השונים של מעלונים ומתי כדאי להשתמש בכל אחד כדי שתוכל לעשות את הבחירה הנכונה עבורכם.

איזה סוגים של מעלון כסא לנכים יש?

מעלון לנכים המכונה גם מעלונים למדרגות קיים במגוון סוגים:

  1. מעלון משטח – מעלון משטח למדרגות המכונה גם מעלון אנכי מאפשר לאדם הנמצא בכיסא גלגלים להינשא יחד עם הכיסא שלו, מבלי שיצטרך לרדת מהכיסא. פעמים רבות לאנשים נכים בכסא גלגלים המעבר מכיסא לכיסא דורש מאמץ רב ועזרה סיעודית, האפשרות של מעלונים למדרגות מאפשר לנכים יותר עצמאות וחופש.
  2. מעלון לגרם מדרגות ישר – סוג נוסף של מעלון משטח נועד לגרמי מדרגות ישרים שאינם כוללים סיבובים או עיקולים. ניתן להתקין מעלונים מצד ימין או מצד שמאל של גרם המדרגות.
  3. מעלון כסא – מעלון כסא למדרגות הוא מעלון שכולל בתוכו את הכסא ולא נועד רק להעביר כסא ממקום למקום. הוא מיועד למי שמתנייד באופן עצמאי אבל מתקשה ספציפית עם הפעולה של עלייה או ירידה במדרגות. גם בנושא של מעלון כסא אפשר להשיג מעלון שמתאים לגרם מדרגות ללא עיקולים או מעלון מתעקל שמתאים למדרגות מתעקלות.
  4. מעלון זחליל – סוג נוסף של מעלון הוא מעלון זחליל, מעלון זה מתנייד ומתקפל ומתאים לגרמי מדרגות קטנים, במקומות ציבוריים או במקומות שאינם נגישים.

איך בוחרים מעלון מתאים?

כדי לבחור את המעלון המתאים ביותר עבורכם צריך להבין היכן תשתמשו במעלון ואת המגבלות. אם המעלון ישמש אתכם בבית שלכם יש לבחון את גרם המדרגות שלכם ולבחור במעלון המתאים. אם אינכם מרותקים כסא גלגלים ואתם צריכים רק עזרה בעלייה או בירידה במדרגות תוכלו לבחור במעלון כסא, בו יושבים רק בעת העלייה ולא במעלון שנושא את כסא הגלגלים ממקום למקום.

האם אפשר להתקין מעלון לכסא גלגלים בכל מקום?

כאמור ישנם סוגים שונים של מעלונים כדי שיוכלו להתאים לסוגים שונים של מדרגות, אבל עדיין לא בכל מקום יש מקום להתקין מעלון. כדאי לבחון את כל האפשרויות לפני שאתם מקבלים החלטה.

074-7691313 דילוג לתוכן