רפואה אלטרנטיבית לטיפול בשחיקת סחוס

רפואה אלטרנטיבית לטיפול בשחיקת סחוס

מלאו את פרטיכם ונחזור בהקדם

8551801_xl-300x200דלקת מפרקים ניוונית גורמת לדילול הסחוס בין החוליות והדיסקים. דלקת מפרקים שגרונית של עמוד השדרה גורמת לנפיחות או דלקת בשק הנוזלים, הנקרא הקרום הסינוביאלי המצוי בין מרווחי החוליות ועלול לגרום לפגיעה בעצמות.

שחיקת סחוס, הנובעת מדלקת מפרקים, עלול להיות מצב כואב ומתסכל, ולא קיימת שום תרופה קונבנציונלית או אפילו טיפול יעיל המרפא את המצב. למרבה המזל, טיפול טבעי ושינויים קטנים בסגנון החיים, מסייעים בהקלת או אפילו הסרת התסמינים.

תזונה בריאה לשחיקת סחוס

מזונות מסוימים נחשבים כבעלי תכונות אנטי דלקתיות המקטינות את הנפיחות ומפחיתות את הכאב. שילוב מזונות אלו בתזונה היומית, נחשב כחלק מהתרופות הטבעיות הטובות ביותר לשחיקת סחוס.

תרד – ירק בעל עלים ירוקים זה נחשב כמזין ועמוס בתכונות אנטי דלקתיות רבות עוצמה. פלבנואידים, קרוטנואידים, וויטמין C הם היסודות הנמצאים בתרד הפועלים להפחתת הדלקת. ויטמין C מעודד התפתחות בריאה של סחוס במפרק. ניתן לשלב תרד טרי בסלטים ומנות אחרות על מנת להשיג את האפקט המרבי.

זרעי פשתן עמוסים בחומצות שומן אומגה 3. זרעים סיביים אלו הם חלק חשוב בתזונה אנטי דלקתית טובה. מחקרים רבים הראו כי אומגה 3, חומצות יעילות מפחיתות את הנפיות ומקלות ע הכאב, באמצעות דיכוי ייצור אנזימי שחיקת סחוס הגורמים לדלקת. ניתן להוסיף זרעי פשתן לסלטים, דגנים או מוצרי מאפה על מנת לחוות את ההשפעות האנטי דלקתיות שלהם.

אוכמניות – פירות יער אלו מכילים מספר פלבנואידים המפחיתים את הדלקת ומאטים התקדמות דלקת מפרקים ניוונית. אוכמניות מכילות אף חומרים נוגדי חמצון המגנים על הגוף מפני רדיקלים חופשיים הגורמים לנזק לתאים, למפרקים ולאברים. ניתן לצרוך אוכמניות טריות בכמויות בלתי מוגבלות על מנת להנות מהתכונות האנטי דלקתיות המזינות שלהן.

שקדים – מכילים רמות גבוהות של ויטמין E המושלמים להקלת מפרקים נפוחים. מחקרים הוכיחו כי ויטמין E מפחית את הדלקת הנגרמת באמצעות מגוון נרחב של מצבים, כולל דלקת מפרקים ניוונית במצב מתקדם.

אבוקדו וסויה – צריכה יומית של מזונות אלו מקלה את חומרת הכאב ושחיקת הסחוס.

הוספת מזונות אלו לתזונה מהווה הבדל משמעותי בבריאות המפרקים. להקלת מצב שחיקת סחוס, יש להתייעץ עם רופא אלטרנטיבי, מומחה הומאופתי או תזונאי הוליסטי לשם קבלת הדרכה לתרגילים מתאימים ותרופות טבעיות אחרות.

תוספי תזונה תוספים כגון גלוקוזאמין סולפאט מפחיתים את דלקת הקרום הסינוביאלי. המינון מומלץ למקסימום של 1500 מיליגרם ליום, כשהוא נצרך במינונים שווים של חמש מאות מיליגרם, במרווחים שונים לאורך היום. יחד עם זאת, יש להבין כי גלוקוזאמין עלול להעלות את רמות הסוכר בדם, ואינו מתאים לחולי סוכרת.

דיקור – יש לקבל טיפול זה של דיקור רק ממטפל מקצועי מורשה. שיטה זו מיובאת מהמזרח, והוכחה באופן מדעי כשיטת טיפול החוסמת כאב, מפחיתה נפיחות ומשפרת את כח השרירים. הטיפול משפר באופן משמעותי את רמת הנוחות הגופנית

פעילות גופנית – הרופא יכול לסייע למטופל בבניית תכנית פעילות גופנית מתאימה כדי לשפר את תנועת המפרקים ולהגדיל את מנגנוני התמיכה בעמוד השדרה. בריאות היציבה ותנועות הגפיים תלויים בעמוד השדרה. הזרועות, הרגליים וכפות הרגליים תומכות בתנועות ולכן אין להתעלם מחלקי גוף אלו בעת הרכבת תכנית חיזוק גופני.

 

074-7691313 דילוג לתוכן