טיפול בתא לחץ לדלקות מפרקים

טיפול בתא לחץ לדלקות מפרקים

מלאו את פרטיכם ונחזור בהקדם

טיפול בתא לחץ לדלקות מפרקיםדלקת מפרקים היא קשיחות כואבת של המפרקים. הסוגים הנפוצים ביותר הם דלקת מפרקים ניוונית (OA), ודלקת מפרקים שגרונית (RA). אך מחלה זו כוללת למעלה ממאה מצבים בריאותיים ומחלות דלקתיות אחרות, לרבות פיברומיאלגיה, גאוט וזאבת.

לא קיימת תרופה לטיפול בדלקת מפרקים, ואנשים רבים עם המחלה מצליחים להתמודד עימה או לשפר את איכות חייהם באמצעות פיזיותרפיה, פעילות גופנית, שמירת המשקל ותרופות. אך קיימת שיטת התמודדות יעילה נוספת.

למה צריך טיפול בתא לחץ?

טיפול זה הפך לנורמה מעשית לטיפול בדלקת מפרקים שגרונית. שיטה זו הוכחה כבעלת השפעות טובות על שיכוך כאבים, הפחתת קצב שקיעת דם, ייצוב תפקוד אימונולוגי, וחיזוק התנגדות הגוף לחיסול גורמים האחראים למחלות. הטיפול מועיל אף לתיקון מפרקים חולים.

טיפול בתא לחץ מעכב גם את התקדמות דלקת מפרקים שגרונית, מפחית זיהומים ומדכא את הדלקת הנלווית להפרעה.

האופן בו עובד טיפול בתא לחץ

הטיפול מאפשר לחולה לנשום חמצן טהור דרך צינור או בשהות בחדר דחוס. במהלך השהות בתא, לחוץ האוויר מוגבר פי שלוש מלחץ אוויר רגיל, כך שהריאות יכולות לספוג יותר חמצן העובר דרך הגוף לשם קידום הריפוי.

טיפול החמצן הוא שיטה פשוטה חדשה הכרוכה בהזרקת כמויות אדירות של חמצן לתא בו שוהה המטופל. בתוך רבע שעה, הגוף גומע רמות גבוהות יותר של חמצן. טיפול זה מסייע לאנשים רבים הסובלים מדלקות מפרקים כרוניות, כשטיפולים אחרים לא צלחו.

ניתן לבצע את הטיפול בתא יחיד, כשהמטופל שוכב על שולחן או ספסל, כשצינור פלסטיק שקוף מוחלק לתוך התא.  כל מה שהמטופל צריך לעשות הוא לשכב או לשבת בתא ולנשום את החמצן. מפגש טיפול עשוי להימשך בין שעה עד שעתיים, ובהתאם לחומרת דלקת המפרקים, יתכן שיהיה צורך במספר מפגשי טיפול.

תוצאות טיפול בתא לחץ

הטיפול משמש בדרך כלל בשילוב עם טיפולים אחרים לדלקות מפרקים. תכנית הטיפול ותוצאותיה משתנים בהתאם לחומרת התסמינים.

לדוגמא, אם המטופל סובל מדלקת מפרקים כרונית שאינה מחלימה כראוי, הרופא עשוי להמליץ על טיפול בתא לחץ בשילוב עם טיפולים תרופתיים, ויתכן שיהיה צורך בסביבות שלושים מפגשי טיפול עד להשגת הקלה משמעותית בתסמינים. ככל שהמחלה יותר כרונית, כך יש צורך ביותר מפגשי טיפול על מנת להשיג השפעה יעילה.

יעילות טיפול חמצן בלחץ גבוה

טיפול זה הוכח ביכולתו להפחית את הכאב והדלקת הקשורים לדלקת מפרקים והפרעות כאב כרוניות אחרות. רופאים קובעים טיפול בתא לחץ כתוספת או כתחליף לטיפולים תרופתיים וגישות טיפול נפוצות אחרות.

חמצן בלחץ גבוה מספק הקלה בתסמינים לחלק מהאנשים הסובלים ממספר צורות של דלקת פרקים. לעומת אפשרויות טיפול פופולאריות ויעילות אחרות, טיפול בתא לחץ אינו כרוך בתרופות רעילות ומציע חלופה רצויה אותה שוקלים רופאים ומטופלים רבים.

ראיות מחקרים

מחקר שנערך על בעלי חיים מצא שטיפול חמצן בלחץ גבוה מניב הצלחה. מחקר שנערך בשנת 2007 ופורסם על ידי המרכז הלאומי למידע ביוטכנולוגיה מצא שהטיפול מפחית כאב ודלקת של דלקת פרקים, במודל בעלי חיים.

המדענים ציינו שהשפעת טיפול חמצן בלחץ גבוה ביותר זהה בהיקפו להשפעת טיפול בחומצה אצטילסליצילית, וניתן להשתמש בו לטיפול בכאב ודלקת בקרב חולי דלקת מפרקים.

074-7691313 דילוג לתוכן