צבר רפואה: שיקום בבית לאחר ניתוח החלפת מפרק

צבר רפואה: שיקום בבית לאחר ניתוח החלפת מפרק

מלאו את פרטיכם ונחזור בהקדם

מהו שיקום בבית? למי הוא מתאים? וכיצד ניתן לקבלו?

אתם עומדים לעבור ניתוח החלפת מפרק? אז ודאי עדכנו אתכם כי יש צורך בתהליך שיקום על מנת לחזור לתפקוד מיטבי.

לאחר השחרור מבית החולים, אתם תופנו לשיקום אינטנסיבי במוסד שיקומי, ונהוג לחשוב כי זו האפשרות היחידה לשיקום. אבל כבר מספר שנים קיימת אופציה נוספת ויעילה בהרבה, הזמינה עבור כל אזרח בישראל – שיקום אינטנסיבי בבית. אתם זכאים לבחור איפה תרצו להתעורר ובאיזה אופן תרצו לחזור לעצמכם? בסביבה מוסדית, או בבית שלכם, במיטה שלכם, עם האוכל והחפצים שלכם, מוקפים במשפחה שלכם?

צבר רפואה, מערך אשפוז הבית הגדול בישראל, מציעה שיקום אינטנסיבי בבית לאחר ניתוח החלפת מפרק, כתחליף מלא לשיקום מוסדי. השירות כולל כמה יתרונות שלא ניתן למצוא בחלופה המוסדית, שהעיקרי שבהם – אתם בבית. במקום שבו תמשיכו את שגרת חייכם. צבר רפואה מעמידה לרשותכם צוות שיקום רב מקצועי המגיע עד אליכם הביתה ומטפל בכל הצרכים הרפואיים והסוציאליים שלכם ושל בני משפחתכם, מיד עם השחרור מהאשפוז לאחר הניתוח, ללא המתנה.. בסקירה הזו נרצה להרחיב עבורכם את הידע בנושא.

כיצד מתבצע שיקום לאחר ניתוח החלפת מפרק?

שיקום לאחר ניתוח החלפת מפרק עשוי להשתנות בין אדם לרעהו על פי המקרה הספציפי, כך שיש צורך באבחון מקיף ובבניית תוכנית טיפול מותאמת אישית לכל אדם הנדרש לשיקום. השיקום במוסד שיקומי מתבצע בהתאם לסביבת המוסד. כך המטופל לומד לקום ממיטת המוסד, להשתמש במתקני המוסד, במטבח, ובמדרגות המוסד.

לאחר סיום תהליך השיקום והשחרור הביתה, על המטופל להתרגל מחדש וללא סיוע מקצועי לסביבת מגוריו. למיטה שונה, לחדר רחצה שונה ועוד, דבר המאריך את תהליך ההסתגלות ועלול לגרום לתסכול ולקשיים.

השיקום במוסד ציבורי או פרטי כרוך לעיתים גם בזמינות המיטות הפנויות וצריך לקחת בחשבון שמעבר לתקופת המתנה למיטה פנויה, הזמינות היא אחד הפרמטרים שיקבעו לאיזה מוסד שיקומי תישלחו.  במידה ונשלחתם למוסד שאינו קרוב לאיזור מגוריכם, האפשרות לביקור קרובים נעשית מאתגרת יותר. ובבית? המשפחה איתכם. לידכם. לוקחת חלק פעיל בתהליך השיקום, בסביבה מרגיעה וללא התרוצצויות והפרעה לשגרת החיים שלכם ושלהם.

תכנית שיקום מותאמת וזמינות 24/7 אצלכם בבית

מעטפת הליווי המקצועי האינטנסיבי שמספקת צבר רפואה כוללת את כל מה שמציע לכם מוסד השיקום ואף יותר. מרגע הקליטה לשירות, תוך 24 שעות ייערך ביקור הבית הראשון, ורופא מומחה בשיקום יבנה עבורכם תוכנית טיפול מותאמת אישית. על פי תוכנית השיקום ישויך לכם צוות קבוע הכולל, בנוסף לרופא, אחות, פיזיותרפיסט, קלינאית תקשורת, מרפאה בעיסוק, דיאטנית ועם עובדת סוציאלית, שתסייע לכם ולבני המשפחה בהתמודדות הרגשית עם המצב החדש וכן במיצוי זכויות.

כל אחד מאנשי הצוות יגיע  לביתכם בתדירות משתנה ועל פי הלו"ז המתאים לכם. האחות בצוות תהיה זמינה עבורכם טלפונית 24/7 בכל ימות השנה, לשאלות או התייעצויות.

למידע על שיקום בבית של צבר רפואה
התקשרו 072-3970156
או השאירו פרטים בטופס

"בחרתי להישאר בבית" – חלי בלו מספרת על שיקום לאחר החלפת מפרק

חלי בלו עברה ניתוח החלפת מפרק, שלאחריו החליטה שהיא בוחרת בשיקום בבית ולא עוברת לשיקום מוסדי. "לצערי הרב יש לי נסיון מבעלי שעבר תהליך של שיקום במוסד שיקומי ואני ידעתי בוודאות שאני לא רוצה" חלי הודיעה לרופאים: "אני רוצה רק הביתה".

חלי הופנתה לשירות השיקום בבית של צבר רפואה, ומספרת כי התהליך מול צבר רפואה היה פשוט "הפיזיותרפיסטית למידה אותי איך לקום, איך להתייצב, איך להימנע מנפילות, אני בטוחה שבזכות זה שעברתי את התהליך בבית החלמתי הרבה יותר מהר.  לדעת שיש שם מישהו עבורך בכל שעה זה דבר חשוב. " לחלי אין ספק שאת הניתוח השני שעליה לעבור להחלפת מפרק ברגל השנייה, היא תעבור עם הליווי המקצועי של צבר רפואה.

לצפיה בסרטון בו חלי מספרת על תהליך השיקום בבית >>

 

הכי בטוח בבית, גרסת השיקום

לשיקום בבית יש כמה יתרונות חשובים, שהופכים למובהקים יותר באמצעות השירות שניתן על ידי צבר רפואה:

  1. הקטנת חשיפה לזיהומים
  2. אין צורך בהמתנה להתחלת תהליך השיקום
  3. זמינות הצוות הטיפולי סביב השעון
  4. יעילות וזמני התאוששות קצרים יותר
  5. נוחות השיקום במגרש הביתי
  6. הפרעה מינימלית לשגרת החיים של המטופל ומשפחתו

שיקום, הסתגלות ומה שביניהם

השיקום בבית המוצע על ידי צבר רפואה נעשה בסביבה בה המטופל מרגיש נוחות מקסימלית, וכמובן שגם ביטחון מלא.

העובדות מראות שפשוט הרבה יותר לשלב את השיקום בשגרת החיים כאשר הוא מתבצע בבית. גם מנקודת המבט של בני המשפחה והקרובים שצפויים לבקר את המטופל או אפילו לקחת חלק מהותי בתהליך השיקומי – החיים נעשים פשוטים הרבה יותר במסגרת של שיקום ביתי. שיקום ביתי למעשה מונע את הצורך לעבור שלבי הסתגלות נוספים, כפי שעלול להידרש בתהליך השיקום לאחר ניתוח החלפת מפרקים במסגרת של שיקום מוסדי.

חלק מרכזי בשיקום הוא שינוי באופן שבו ניגשים לביצוע פעולות שונות, שהיו פעם בסיסיות אבל נהפכו למורכבות בעקבות בעיית המפרקים: קימה, אכילה, הלבשה וכן הלאה.

במהלך השיקום הביתי מתרגלים כיצד לבצע פעולות מהסוג הזה בסביבת החיים האמיתית של האדם המשוקם, כשבנוסף ניתן לקבל סיוע בהתאמת הבית ובאבזורו.

לסיכום, בשנים האחרונות, יותר ויותר ישראלים הבינו כי השיקום לאחר ניתוח החלפת מפרקים (ושורה ארוכה של מצבים רפואיים אחרים) יכול להתבצע גם בבית. חברת צבר רפואה, הנחשבת לגדולה ולמובילה בישראל במתן שירותי שיקום ביתי, מציעה כמה יתרונות שהופכים את הבחירה בה למומלצת בכל קנה מידה.

אולי יעניין אותך גם:

שיקום אורתופדי בבית – למי זה מתאים

למידע על שיקום בבית של צבר רפואה
התקשרו 072-3970156
או השאירו פרטים בטופס

074-7691313 דילוג לתוכן